Działalność

Published on sierpnia 14th, 2018 | by admin

0

Pożegnanie polskich strażaków

Polscy strażacy żegnani jak bohaterowie przez Szwedów i szwedzką Polonię.
Polscy strażacy byli owacyjnie witani po przyjeździe do Szwecji na trasie przejazdu z Trelleborga do Sveg. Można powiedzieć, że Szwedzi oszaleli na punkcie polskich strażaków. Witali ich mieszkańcy mijanych miast i wiosek, witali ich także szwedzcy strażacy. Jedna z gazet stwierdziła, że polscy strażacy byli witani tak jak wyzwoliciele w okupowanym kraju.
Nie inaczej było podczas ich drogi powrotnej. Żegnali ich Szwedzi, ale także żegnała ich szwedzka Polonia, w tym wypadku głównie członkowie Zrzeszenia Organizacji Polonijnych w Szwecji.
Podczas przystanku w Södertälje, do strażaków dołączyła grupa motocyklistów z klubu Polish Riders Stockholm, organizacji członkowskiej Zrzeszenia Organizacji Polonijnych w Szwecji. Były podziękowania i rozmowy oraz miła i spektakularna akcja ze strony Polish Riders, którzy na swoich wspaniałych maszynach “eskortowali” konwój strażacki na 100- kilometrowym odcinku.
W porcie w Trelleborgu przedstawiciele Zrzeszenia Organizacji Polonijnych w Szwecji uroczyście pożegnali strażaków przed wjazdem na prom do Świnoujścia.
Dowódca ekipy mł. brygadier Michał Langner z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej stwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową: “To było bardzo miłe i serdeczne powitanie. Dostaliśmy symboliczny dyplom z wyrazami uznania, każdy ze strażaków dostał także kwartalnik Polonia Nowa, w którym jest artykuł o nas”. Dodał, że przedstawiciele Polonii podziękowali strażakom za to, że “w ciągu dwóch tygodni zrobili tyle dla dobrego wizerunku Polaków, ile oni sami musieliby robić przez 20 lat”.
Każdy ze strażaków dostał także symboliczny suwenir szwedzki, a na drogę promem przekazaliśmy 1-metrowe ciasto, najbardziej typowe dla regionu Skanii – skånsk spettkaka.

Wszyscy dziękujemy polskim strażakom za ich pracę w Szwecji!
brandman2

brandman1

brandman3

brandman4


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑